Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Cesta kolem světa z Bozděchova a zpět

Cesta kolem světa z Bozděchova a zpět

Cesta kolem světa z Bozděchova a zpět

Správné léto školáka voní dálkami a touhou po nových zážitcích. Ta nejlepší dobrodružství ovšem mnohdy číhají přímo za humny. V minulosti se o tom přesvědčily generace kamenických dětí, které jezdily na stanový tábor ve Starém Bozděchově.

Letos se podařilo na tradici tábora navázat. 30.6.2017 odjelo třicet šest malých školáků z naší školy  se čtyřmi pedagogy probudit louku u rybníka Smrkovec k životu napínavou hrou, díky níž procestovali všechny světadíly.

Děti lovily tropické motýly, vyráběly africké masky, vymýšlely tance australských domorodců,sjížděly louku na sněžných bobech, pátraly po památkách celého světa, číhaly ve tmě na vzácné světélkující šelmy, vytvářely náramky, batikovaly trička, tančily a jedly na hostině v asijském stylu, putovaly za Fujavicemi, cestou po Anglii sbíraly nová slovíčka…

Došlo také na táboráky s kytarou, stezku odvahy, poslední večer jsme se kouzlem ocitli v letním kině.

Společně jsme užili hodně legrace, pohody, děti se naučily mnoho nových her a dovedností. Skvělý byl přístup rodičů, kteří své ratolesti pečlivě vybavili na pobyt v přírodě. Ale hlavně chválíme malé táborníky. Byli odvážní, šikovní a kamarádští. Do her a soutěží se pouštěli s ohromným elánem, i když se jednalo většinou o prvňáčky!

A pokud se jim u Smrkovce líbilo, těší se na ně i příští prázdniny Iva Jeníčková, Veronika Špičková, Luboš Mrázek a Romana Svědíková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru