Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Divadelní představení

Divadelní představení

4. prosince 2018 odvezly čtyři autobusy do táborského divadla téměř všechny děti z druhého stupně. Ve škole zůstal jen 9. ročník.

V divadle Oskara Nedbala hostovalo šest herců z divadla Drak z Hradce Králové, které už 60 let udává vysoký standard českého divadla pro mladé diváky. Nastudovali inscenaci na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona Bílý tesák. Na scéně mohli žáci sledovat nejen herce, kteří ztvárňovali hlavně psy, ale též videoprojekci z právě nahrávající kamery, kterou měl u sebe představitel Bílého tesáka. Celý příběh mohli žáci vnímat právě z jeho pohledu. Ze strany diváků bylo tedy potřeba velké soustředěnosti a vnímavosti.

Nakonec jsme z divadla všichni odjížděli plni dojmů z netradičního pojetí zpracování.

Mgr. Marie Pavlíčková