Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Halloween ve škole

Halloween ve škole

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října a to hlavně v USA, Kanadě, Velké Británii, v Irsku a dalších anglicky mluvících zemích. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a koledují s tradičním pořekadlem „Trick or treat“, což znamená „Koledu, nebo Vám něco provedu“. Děti koledují hlavně o sladkosti.

U nás v Česku se Halloween tradičně neslaví, ale každoročně si ho ve škole na 1.stupni vyzkoušíme v rámci hodin anglického jazyka.  A tak se i letos 25. října začala v naší škole zjevovat nejrůznější strašidla. Děti i rodiče si dali s vymýšlením masek práci a výsledek byl skutečně úžasný. Kromě tradičního dlabání dýní si děti zahrály některé halloweenské hry, plnily různé úkoly a kvízy, za které byly také odměněni.

Celé krásné odpoledne vyvrcholilo noční stezkou odvahy, kdy děti musely projít obě patra školy, přičemž na cestu jim svítily pouze osvícené dýně a ještě si děti musely cestou zapamatovat 5 halloweenských slov.

Všechny děti byly statečné a odměnou jim byl nejen diplom za statečnost, sladkosti ale také diskotéka, na které se všichni vyřádili.

Veliké díky patří žákům z 9.B, kteří se do pomoci s organizací akce vrhli s nadšením a výbornými nápady. Výsledkem byla skvělá atmosféra a spoustu nadšených usměvavých dětských tváří.

  Alena Stará, Katka Kutajová, Monika Procházková

 

Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru