Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Naše úspěchy na evropské úrovni

Naše úspěchy na evropské úrovni

Ve dnech 7. 6. - 11. 6. 2017 jsme se poprvé zúčastnili již 6. ročníku Evropských her handicapované mládeže v Brně. Do těchto her bylo zapojeno přes 700 účastníků ze zemí jako je Slovinsko, Polsko, Maďarsko, Španělsko, Portugalsko, Rusko, Kazachstán, Velká Británie a jiné. Soutěžili jsme v atletických disciplínách - běh na 50 m, 200 m, 400 m  a skok do dálky s rozběhem. Bylo nás osm žáků z praktických a speciálních tříd  Základní školy Kamenice nad Lipou a dvě paní učitelky. Překvapilo nás, že se těchto her účastní tolik sportovců z různých zemí celé Evropy.  Vzájemně jsme se povzbuzovali a velkou oporou nám byly i naše paní učitelky.Moc jsme se snažili a úspěch se dostavil. Martin Kotoun vybojoval dvě zlaté medaile, Natálka Platzerová si odnesla jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili, Klárka Kittnerová měla zlatou a bronzovou medaili, Míša Pomikáčková dostala zlatou, Monika Pomikáčková obdržela bronzovou medaili, Jakub Sladký  měl stříbrnou medaili jako Pavel Janota a Pepa Németh získal zlatou medaili. Své úspěchy jsme oslavili zmrzlinovým pohárem, který nám koupili paní učitelky Mgr. Eva Petrů a Mgr. Daniela Průšová. Dvakrát jsme si prošli Brno, byli jsme na krásné vyhlídce a celé Brno jsme měli jako na dlani. I Špilberk jsme navštívili. Na Náměstí Svobody jsme si prohlédli místní raritu- obelisk, na starém radnici symbol Brna - krokodýla. Dokonce jsme  jeli parníkem na přehradě. Bohatý byl i doprovodný program - koncert kapely The Tap Tap, Show Jana Krause, setkání s paralympijskými vítězi Jiřím Ježkem a Arnoštem Petráčkem. Večer před odjezdem bylo slavnostní zakončení v BOBY CENTRU, kde jsme získali certifikáty za účast na Evropských hrách pro handicapovanou mládež. Celých pět dní v nás zanechalo nezapomenutelné zážitky a těšíme se na příští rok. Rádi bychom jeli zase a mohli tak reprezentovat naši školu.

Žáci praktických a speciálních tříd ZŠ Kamenice nad Lipou

Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru