Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Návštěva z Nottinghamu na naší ZŠ

Návštěva z Nottinghamu na naší ZŠ

Dne 31. října 2018 naši školu navštívila desetičlenná delegace z anglického Nottinghamu (půlmilionové město ležící dvě hodiny cesty od Londýna). Členy delegace byli zástupci židovské obce v čele se svojí rabínkou Tanyou Sakhnovich, kteří se již 40 let starají o kamenický svitek tóry. Společnou bohoslužbou vedenou pastorem Daniele Matějkou a Tanyou Sankovich uctili památku zesnulých židů v místním kostele českobratrské církve – bývalé synagoze. Odpoledne proběhlo setkání s vedením školy a vybranými žáky. Musíme pochválit naše žáky, kteří aktivně komunikovali se svými anglickými vrstevníky. Během setkání si vyměnili  drobné suvenýry, společně si zazpívali a naši žáci provedli své anglické hosty po kamenické škole. Vedoucí obou stran se blíže seznámili, vyměnili si spoustu informací o životě v jednotlivých zemích a položili základy pro budoucí vzájemnou spolupráci. Žáci si vyměnili kontakty a my budeme velmi rádi, pokud budou v nových přátelstvích pokračovat. Myslíme si, že setkání bylo pro ně pozitivní zkušeností a motivací pro další studium angličtiny.

Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru