Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Nečekaná návštěva

Nečekaná návštěva

Každé malé dítě ví, co může zažít 5. prosince navečer. Velkým překvapením pro spoustu žáčků základní školy byl rámus, křik a zvuk zvonců již v úterý, den před očekávanou nadílkou Mikuláše. Jakmile naši deváťáci zůstali na svém pavilonu zcela sami, měli klid a prostor dobře se na svou důležitou úlohu připravit. Ostatní odjeli na divadelní představení do Nezvalova divadla v Táboře a poskytli tak našim nejstarším žákům možnost ujmout se již zavedené tradice, kdy výsada obléknout kostýmy a jít za mladšími dětmi patří právě jim.

Hlavní aktéři se neváhali sejít ráno dříve, ač jim vstávání do školy jindy činí potíže. Museli vyladit kostýmy, líčení a strategii. Ta se samozřejmě lišila u prvňáčků a u větších školáků.

Mikuláš, andělé a čertíci vyslechli spoustu pěkných písniček a básniček,které děti nacvičily,Mikuláš pochválil šikovné a hodné děti, o ty zlobivé se postarali ochotně čerti, největší zlobidla mířila v pytlích do pekla…

Všechno nakonec dobře dopadlo. Žádné dítě za bránou pekelnou neskončilo a týmy obou devátých tříd se vrátily do lavic k další výuce. Naši deváťáci byli skvělí herci, ale i vnímaví velcí kamarádi a všichni si tu dopolední nadílku užili.

Mgr. Romana Svědíková