Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » PAŘÍŽ 2019

PAŘÍŽ 2019

Ve dnech 23. – 27. dubna vyjeli naši žáci společně s žáky z černovické školy na poznávací zájezd do Paříže. Byl uspořádán v rámci kroužku francouzského jazyka pod vedením paní učitelky Aleny Michálkové z Černovic. Celkem jelo 49 žáků a 4 učitelé (Alena Stará a Jaromír Herna z naší školy a Alena Michálková a Šimon Paclík z černovické školy). Velkou část cesty do Paříže jsme absolvovali v noci, a když jsme se ve středu ráno rozkoukali, čekal nás výstup na Eiffelovu věž. Výhled na celou francouzskou metropoli byl úžasný. Zhlédli jsme také Vítězný oblouk, prošli se po Champs-Éllysées a došli až do Louvru, kde jsme se těšili na Monu Lisu. Večer jsme se ubytovali v hotelu poblíž Paříže a povečeřeli v místní restauraci. Následující dny jsme obdivovali krásnou Versailles, Lucemburské zahrady, Sorbonnu, ale také jsme se projeli lodí po Seine, odkud jsme viděli poničený Notre Dame.

Na závěr jsme vyšplhali ke katedrále Sacre Coeur  a naposledy mohli obdivovat nádheru města.

Byť byl celý zájezd náročný, byl velice naučný a hodnotím ho na jedničku s hvězdičkou. My jsme si mohli vyzkoušet konverzaci ve francouzském jazyce, zhlédnout spoustu památek a hlavně si užít spoustu legrace.

Michal Bulant, 8. A