Základní škola Kamenice nad Lipou » Třídní web » 5. B » Vědomostní kvízy v 5. A, B

Vědomostní kvízy v 5. A, B

Poslední adventní týden si žáci pátých tříd zpestřili výuku hlavních předmětů zábavnými vědomostními kvízy a sportovními kláními.

V každé třídě si žáci vytvořili čtyři skupiny (na Čj, M, Pří a Vl). Zapojili se všichni žáci, někteří jako soutěžící, ostatní jako nápověda z publika nebo přátelé na telefonu.

V pondělí se soutěžilo v matematice a přírodovědě, v úterý  si žáci ověřovali své znalosti z vlastivědy a českého jazyka.

Další dva dny v tomto týdnu přišel na řadu sport a pohyb. Ve středu se konal turnaj ve vybíjené a ve čtvrtek ve florbalu.

Myslíme, že nám děti ukázaly, že dokáží přemýšlet a uplatnit své znalosti z běžných hodin výuky, ale také spolupracovat a komunikovat ve skupinách se svými spolužáky. S zápalem se zapojily jak do výukových soutěžích, tak sportovních utkání.