Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Zájezd do Anglie 2017

Zájezd do Anglie 2017

Ve dnech 8. - 13. října 2017 uspořádala naše škola pro žáky 7. - 9. tříd jazykově-poznávací zájezd do Anglie. Kromě naší školy se ho zúčastnila ještě Základní škola z Černovic. Z kamenické školy jelo celkem 33 žáků, které doplnilo 17 žáků z Černovic a čtyři učitelé anglického jazyka (za naši školu A. Stará a J. Herna.) Odjížděli jsme v neděli 8. října v 17 hodin, a tak jsme většinu cesty absolvovali v noci. Sotva jsme se po ránu rozkoukali, už nás čekal první neobvyklý zážitek, a to nalodění se na trajekt. Cesta přes Lamanšský průliv trvala zhruba 1 hodinu a všichni už netrpělivě z paluby vyhlíželi, kdy se objeví bílé křídové útesy anglických břehů. Kolem 11. hodiny jsme dorazili do přístavu a po nezbytné pasové kontrole jsme konečně mohli vstoupit na anglickou půdu. Program cesty byl ale tak nabitý, že jsme hned pokračovali směr Londýn, s krátkou zastávkou na slavném a krásném gotickém hradu Dover. Únava z předešlé noci však byla velká, a tak po prohlídce hradu se už všichni těšili, až se ubytujeme a odpočineme si v anglických rodinách a vyzkoušíme si komunikaci v angličtině se skutečnými cizinci.

Další dny měly pak už vždy stejný scénář, a to celý den cestování a navštěvování památek a večer pak zpět do našich „anglických rodin“. Za celý pobyt jsme stihli navštívit hodně zajímavých památek, a tak za všechny jmenuji hrad Windsor, Tower of London, Museum Madame Tussauds, filmové ateliéry Harry Potter, válečnou loď Belfast, dále jsme se prošli po Tower Bridge, viděli jsme Monument vystaven na památku po velkém londýnském požáru a mnoho dalšího. Ale všechno hezké jednou končí, a tak tu byl čtvrtek a s ním i den odjezdu. Cesta ubíhala celkem rychle a my jsme si všichni vzájemně sdělovali zážitky z rodin.

Byť byl zájezd dost náročný, hodnotím ho jako velice pěkný a zároveň poučný. Mohli jsme si rozšířit své znalosti nejen v anglické konverzaci, ale i třeba z historie a poznat život a zvyklosti Angličanů. Zvláště zajímavé pak byly večery strávené v rodinách nebo třeba i nákupy v místních obchodech, kde jsme se jinak než anglicky prostě nedomluvili.

Celý zájezd byl velice pěkný.

Michal Bulant (7.A)

Fotogalerie: zde

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru