Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Jerlín japonský před naší školou

Jerlín japonský před naší školou

Všem nám bylo líto, když byl v září před školou poražen krásný, ale bohužel nemocný strom.               

O to větší máme radost, že zastupitelé města společně s našimi žáky vysadili nový strom -  jerlín japonský. Jerlíny jsou dekorativní stromy s lichozpeřenými listy a žlutavými latami květů. Nový strom byl vysazen 15. 11. 2019, aby nám připomínal 30. výročí Sametové revoluce. Součástí slavnostního programu, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků, byl zpěv české národní písně Ach synku, synku a naší kamenické hymny U panského dvora, projev pana starosty a vyučující historie o dění  v listopadu 1989. Potom se každý mohl podílet na vysazení. Všichni moc doufáme, že se novému stromu bude před naší školou dařit a že udělá radost i kolemjdoucím.

Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru