Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Předvánoční akce na základní škole

Předvánoční akce na základní škole

Předvánoční  akce na základní škole

    V období před Vánoci se na Základní škole v Kamenici nad Lipou odehrálo několik významných událostí. První byla tradiční vánoční výstava, do které byly zapojeny aktivně všechny děti. Výstava probíhala v předposledním týdnu před vánočními prázdninami na chodbě v přízemí školy a každá třída na ní prezentovala výsledky své výtvarné činnosti, která byla uskutečňována v rámci školního vyučování. Vystavované předměty si prohlédli nejen všichni žáci školy, ale také rodiče a prarodiče dětí.

   Ve středu 11.prosince 2019 se v prostorách nové tělocvičny konalo slavnostní ocenění žáků, kteří se v různých okresních, krajských i mezinárodních soutěžích (Evropské hry handicapované mládeže, pěvecké, výtvarné, recitační, literární, vědomostní v různých předmětech a sportovní), dokázali dostat na medailové pozice. Celkem tak bylo za přítomnosti rodinných příslušníků a představitelů města Kamenice nad Lipou (starosta a místostarosta) veřejně pochváleno a odměněno 47 žáků školy. Celý slavnostní program byl doplněn také krátkým kulturním programem, při němž vystoupil se dvěma písněmi kytarový kroužek pod vedením pí Špičkové, pěvecký sbor dirigovaný pí Pavlíčkovou. K přítomným krátce promluvili starosta města J.Pařík a ředitel školy V.Dobal. Zajímavou částí programu bylo předání šeku třídou 5.A (ze zisku peněz za akci s Českou spořitelnou Abeceda peněz) rodičům postižené dívky. Ve druhé části slavnostní akce se představily  se svým programem dívky z tanečního kroužku pí Hájkové a pí Vondráčkové. Na závěr pak žáci ze 4.A pod vedením třídní učitelky pí G.Dvořákové zahráli divadelní scénku z pověsti O Libuši. Celý program moderovala zástupkyně ředitele školy I.Jeníčková.

    Po skončení slavnostního ocenění se pak ve sborovně školy, v tomto čase již tradičně, sešli bývalí zaměstnanci školy s vedením školy a města na krátké přátelské posezení a občerstvení.     

 

 Mgr. Vladimír Houser

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru