Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Projektový týden 1.st.

Projektový týden 1.st.

V týdnu od 25. do 29. dubna se na I. stupni uskutečnil projekt zaměřený na pohyb, zdravý životní styl a základy zdravovědy.

Pondělí bylo zasvěceno záchranářům a jejich práci, tu nám předvedli krátce po zahájení přednášky v přímém přenosu, protože museli odjet na výjezd a více jsme je neviděli. Žáci se ale teoretické i praktické první pomoci po zbytek dne věnovali ve svých třídách.

Úterek byl soutěžním dnem. První, druhé a třetí třídy bojovaly v tělocvičně v rozličných pohybových disciplínách a čtvrté a páté ročníky si proti sobě zahrály oblíbenou vybíjenou.

Ve středu se záchranáři dostavili znovu a žáci měli možnost prozkoumat sanitku a zeptat se na jakkoli záludné dotazy.

Čtvrtek byl dnem dopravním. Žáci prvních, druhých a třetích tříd měli na hřišti u školy připravenu vědomostní stezku zaměřenou na znalost pravidel silničního provozu. Rovněž zde absolvovali dovednostní jízdu na koloběžce. Čtvrté a páté ročníky se sešly na dopravním hřišti. Úkolem žáků bylo jezdit podle pravidel silničního provozu za dozoru kamenické policie. 

Pátek žáci trávili na stadionu pilnou přípravou na školní kolo atletické olympiády. Jejich úkolem bylo vyzkoušet základní atletické disciplíny. Rovněž měly všechny třídy na hřišti u školy připravenu netradiční venkovní hodinu tělocviku od pana Moravce z Pelhřimova.

Týden proběhl v příjemné atmosféře a drobné organizační změny se řešily za pochodu. Žáci si aktivity užili, týden bez školních lavic si pochvalovali a řádně protáhli svá těla. My učitelé zase doufáme, že si hravou formou zapamatovali mnoho cenných informací ze zdravovědy a dopravní výchovy.

 

Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru