Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Velký úspěch

Velký úspěch

Velký úspěch i v době covidové

Žáci speciálních tříd ZŠ Kamenice nad Lipou po roční přestávce způsobené pandemií Covid 19 znovu slaví velký úspěch.

V letošním roce se konaly jubilejní 10.Evropské hry handicapované mládeže, kterých se zúčastnilo 775 účastníků ze 14 evropských zemí. Hry proběhly ve dnech 23.6 - 26.6.2021 v Brně.

Soutěžilo se v atletice, plavání, stolním tenisu, boccia a boccie. Žáci naší školy soutěžili v atletice a dosáhli skvělých výsledků v běhu na 50 metrů a skoku do dálky.

Výsledky:

běh na 50 m                                                                          skok daleký

1. Josef Németh (6,84 s)                                                       1. Josef Németh ( 502 cm)

3. Pavel Janota                                                                      3. Pavel Janota

1. Marcela Linhartová                                                            1. Šárka Kittnerová

2. Šárka Kittnerová                                                                4. Marcela Linhartová

Vendula Linhartová                                                            5. Vendula Linhartová

V této, pro všechny soutěžící, těžké době naši žáci potvrdili, že mají bojovného ducha a dokáží na evropské úrovni výborně reprezentovat ZŠ Kamenice nad Lipou, ale i město Kamenice nad Lipou.

Všem žákům, kteří se 10.Evropských her handicapované mládeže v Brně zúčastnili, chci velmi poděkovat za jejich skvělé sportovní výkony, za vzorné chování, za chování na stadionu v duchu fair play a za bezproblémové dodržování přísných hygienických nařízení.

Mgr. Eva Petrů

třídní učitelka