Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Víte, kdo byl Jakub Hron Metánovský?

Víte, kdo byl Jakub Hron Metánovský?

Žáci ZŠ Kamenice nad Lipou / speciální třídy / Jakuba Hrona už také znají.

Jako každý rok pořádáme pro naše žáky akci „ Spaní ve škole“. Tento školní rok akce proběhla

24. 10. – 25. 10. 2019.

Autobusem jsme jeli do Stranné a odtud pěšky do Metánova, kde jsme navštívili muzeum Jakuba Hrona, kde se žáci seznámili s jeho životem a prací.

Jakub Hron byl metánovský rodák, byl učitel, fyzik, vynálezce a tvůrce roztodivných českých novotvarů: student – bažák

profesor – zpyták

kapesník – smrkonosoplena

Po návštěvě muzea nám bylo umožněno navštívit nově zrekonstruovaný kostelík na návsi.

Polní cestou jsme pokračovali, přes Lhotu, do Kamenice nad Lipou a cestou jsme si opekli buřty.

Po návratu do školy měli žáci svačinu / perník, který si upekli předcházející den /. Někteří žáci zůstali ve škole a uvařili ostatním spolužákům, kteří hráli hry na hřišti, k večeři bramborový guláš.

Večer byla připravena stezka odvahy a ve 22.00 hod. večerka.

Žákům se akce moc líbila a už se těší na příští rok.

Mgr. Eva Petrů