Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Brno opět hostilo evropské hry

Brno opět hostilo evropské hry

Ve dnech 21.6. – 24.6. 2023 proběhly v Brně 12. Evropské hry handicapované mládeže.

Her se zúčastnilo 891 sportovců z 12 zemí Evropy a soutěžilo se v osmi sportovních odvětvích.

Tyto hry v Brně jsou svým rozsahem sportovních aktivit i doprovodného kulturního programu ojedinělou akcí evropského formátu. Bohatý doprovodný program je každoročně nedílnou součástí her.

ZŠ Kamenice nad Lipou ( speciální třídy) reprezentovalo v atletice osm žáků: Kittnerová Šárka, Kittnerová Lucie, Seilerová Aneta, Linhartová Vendula, Sladký Jakub, Bubeník Tomáš, Čekal Marek, Vaněk Roman. Všichni závodili v běhu na 50 metrů a skoku dalekém. Jako každý jiný rok byli naši žáci opět velice úspěšní. Přivezli 12 medailí: 4 x zlato, 3 x stříbro a 5 x bronz.

Svými skvělými výkony, výsledky, chováním, nadšením a fair play výborně reprezentovali školu, ale také město Kamenice nad Lipou a zaslouží si velké poděkování.

Mgr. Eva Petrů