Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Česká Kanada

Česká Kanada

Krásná a čistá příroda v okolí Nové Bystřice, Starého Města pod Landštejnem a Slavonic je Česká Kanada a právě do těchto míst nás vzala naše třídní učitelka na 4 denní výlet.

V pátek 9.6.2023 jsme odjeli do Starého Města pod Landštejnem. Ubytování se snídaní a večeří jsme měli v cyklokempu. Po odpočinku jsme vyrazili  pěšky na hranice s Rakouskem. V sobotu byl naplánovaný další výlet do Slavonic. Tady jsme vylezli na věž kostela, odkud jsme viděli celé město a na náměstí si prohlédli nádherné domy z doby renesance. Občas nám zapršelo, ale zážitky máme krásné. V neděli jsme šli na hrad Landštejn, kde byly opět nádherné výhledy z hradní věže. Z Landštejna jsme pokračovali na farmu v Rožnově, kde chovají bizony. Po celou dobu jsme se pohybovali krásnou a čistou přírodou. V pondělí 12.6.2023 byl návrat domů.

Všichni jsme si výlet velice užili a viděli spoustu nádherných míst.

Šárka, Lucka, Aneta, Kuba a Marek, žáci ZŠ Kamenice nad Lipou