Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Lyžařský výcvik 7. tříd

Lyžařský výcvik 7. tříd

Na lyžařský kurz se žáci sedmých ročníků každoročně velmi těší. Přestože před odjezdem je to příprava a stres hlavně pro rodiče, děti už se vidí na zasněžených kopcích Krkonoš.

Již po sedmnácté jsme 14. ledna vyrazili do Pece pod Sněžkou na milovanou Husovu boudu, kde pro nás měli již všechno připraveno, aby se o nás celý týden vzorně starali.

Zájezdu se zúčastnili lyžaři i nelyžaři, ale pro obě dvě skupiny byl výcvik velice úspěšný a nechyběla ani legrace. Kromě sjezdového lyžování jsme každý den alespoň na chvíli vyrazili na běžky a děti zjistily, že to není takový strašák a v dobrém kolektivu dokonce zábava. Na konci výcviku se konaly velké závody, a to ve sjezdovém i v běžeckém lyžování.

Týden na lyžích udělá divy. Ti, co úplně začínali, na konci kurzu sjeli i největší kopec. Pravda pomaleji, s přestávkami, ale s dobrým pocitem. No a ti pokročilejší zase rychleji, lepší technikou a beze strachu.

Letošní zima není nic moc, ale my jsme měli ideální sněhové podmínky. Sice nám občas mrzly prsty, protože ráno jsme se probouzeli do mínus 15 stupňů, ale zase se krásně lyžovalo.

Při závodech dostali diplom jen první tři nejlepší, ale za statečnost, výdrž a vůli překonat mnohdy sami sebe patří diplom úplně všem.

Alena Stará, Jitka Langová