Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Pět „P“ z lyžařského výcvikového kurzu 7. tříd (23. – 31.1.2021)

Pět „P“ z lyžařského výcvikového kurzu 7. tříd (23. – 31.1.2021)

Pět „P“ z lyžařského výcvikového kurzu 7. tříd (23. – 31.1.2021)

Poloha: Husova bouda v Peci pod Sněžkou ve výšce 1065 m n. m.

Průběh kurzu: Díky vydatné sněhové nadílce jsme si užili běžecké i sjezdové lyže. Řada účastníků kurzu na lyžích stála poprvé v životě. Zkušenější lyžaři si na sjezdovkách projeli celý areál v Peci pod Sněžkou, začátečníci zvládli samostatné sjíždění a jízdu na vleku na mírnější sjezdovce. Výcvik jsme zakončili závody v běhu na lyžích a závody ve slalomu. Celý pobyt se nesl ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. Chování žáků bylo super na svahu i na chatě, což několikrát potvrdil a ocenil i personál chaty. Večery jsme trávili společným programem zaměřeným na vzájemnou spolupráci a komunikaci s omezením mobilních telefonů.  Na konci kurzu jsme některým dívkám půjčovaly kapesníčky a i my jsme cítily, že se nám po příjemně stráveném týdnu ke každodenním povinnostem ještě nechce.

Pokrmy: Na chatě jsme měli tři jídla denně. Snídaně byla formou bufetu, následně jsme měli oběd a večeři. Jídla byla vynikající a po náročném lyžování jsme se vždy na domácí kuchyni moc těšili. Děti si nejvíce pochvalovaly svíčkovou.

Počasí: První polovinu kurzu bylo slunečno, při úterním výletu na Sněžku bylo oblačno a po zbytek kurzu byl silný vítr s častým sněžením. Řada z nás poprvé v životě na vlastní kůži zažila, jak nepříjemně člověka v horách může ovlivnit husté sněžení v kombinaci se silným větrem.  

Poděkování: Na kurzu naši žáci lyžovali v nových rozlišovacích dresech, které škole věnoval Slovan Kamenice nad Lipou. Dresy nám okolní lyžaři velmi chválili a z pohledu instruktorek byly výrazné barvy dresů vynikajícím rozlišovacím prostředkem a jak se ukázalo i skvělým designovým prvkem.   

Alena Stará, Jitka Langová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru