Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Ve středu 20.února 2019 se ve velkém sále Policie ČR v Pelhřimově uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády 2019. Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií – 6.třída kategorie A, 7.třída kategorie B, 8. a 9.třída kategorie C, střední školy kategorie D. Soutěž se skládala ze tří částí po 45 minutách – práce s atlasem, znalosti, praktické dovednosti. Naši školu zastupovali vítězové školního kola s výjimkou kategorie C, kde nemocného Tomáše Zadražila (9.B) nahradil Lukáš Záruba (8.B). A právě Lukáš se velice vyznamenal, neboť ve své kategorii obsadil  se ziskem 86 bodů 2.místo s postupem do krajského kola soutěže!!! Na vítězného Bohumila Eclera (GY OA Pelhřimov) přitom ztratil 1,5 bodu. V silné konkurenci se prosadili i další naši zástupci – Sébastien Daňhel (6.A) skončil 4. a Radim Švec (7.B)  obsadil 10. místo.                      

Všem našim reprezentantům děkujeme za předvedený výkon.

Mgr. Vladimír Houser

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru