Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » ANGLIE 4.6.-8.6.2024

ANGLIE 4.6.-8.6.2024

V úterý 4.6.2024 se vypravilo 41 žáků 8.a 9.ročníků naší školy na 5-denní poznávací zájezd do Anglie.

Po dlouhé cestě autobusem a následně Eurotunelem jsme dorazili do univerzitního města OXFORD. Navštívili jsme Christ Church College a prohlédli si významné pamětihodnosti tohoto krásného města.

V podvečer jsme se přesunuli do Londýna, kde jsme byli po 2 noci ubytováni v hostitelských rodinách. Všichni tak měli možnost poznat život anglické rodiny a otestovat si komunikační znalosti v anglickém jazyce.

Další den jsme navštívili stadion Chelsea, ze kterého měli zejména naši chlapci fotbalisti obrovskou radost. Odpoledne byl zase čas na filmová studia Warner Bros s jejich kulisami z Harryho Pottera.

Třetí den jsme se rozloučili s našimi náhradními rodinami a už náš čekal LONDÝN. Začali jsme plavbou lodí po Temži, ze které jsme viděli London Bridge, HMS Belfast – křižník britského válečného námořnictva, Tower of London, Tower Bridge, Canary Warf – moderní čtvrť.  Poté jsme absolvovali procházku touto významnou metropolí. Viděli jsme St.Paul´s Cathedral, Leicester Square, Piccadilly Circus, Chinatown, Horse Guards – sídlo královské jízdní gardy, Trafalgar Square se známým památníkem admirála Nelsona, Buckingham Palace, Westminster Abbey, Big Ben a London Eye.

Cíl jsme splnili, nakoupili suvenýry a metrem jsme přejeli k O2 Aréně, kde na nás čekal autobus, který nás opět převezl Eurotunelem přes Francii, Belgii a Německo zpět domů.

Všem účastníkům děkujeme za pohodový průběh zájezdu. Moc jsme si to všichni užili.

K. Kutajová, I. Jeníčková, M. Procházková

 

Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru