Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Běh na 100 kilometrů

Běh na 100 kilometrů

Ve velmi slunečném pondělí 24. 6. proběhl na stadionu sportovní den 1. stupně. Téma bylo letos netradiční. Nápadem letošního sportování bylo uběhnout štafetovým závodem 100 kilometrů. Akce byla nazvána Zátopkův štafetový běh na 100 kilometrů. Snahou vyučujících bylo, aby se běhu zúčastnilo co nejvíce žáků naší školy. Na start běhu se postavil zástupce každé třídy a mohli jsme začít. Závodník vždy oběhl jedno kolečko o délce 400 metrů a předal štafetu dalšímu kamarádovi ze své třídy. Za necelou hodinu jsme měli odběhnuto. Po celý závod běžcům fandili spolužáci, kteří zrovna neběželi. Na stadionu panovala velmi příjemná sportovní atmosféra, kterou vhodným slovem podporovala moderátorka akce paní učitelka Alena Stará. Ti, kteří uběhli své kolečko se mohli občerstvit v bufetu na tribuně. Čas běhu celé třídy vždy stopovala třídní učitelka a na konci se časy tříd sečetly. Běhu se zúčastnilo 250 běžců a výsledný čas byl 7 hodin 33 minut. Protože se jednalo o první ročník této akce, nemáme srovnání, jestli je čas dobrý nebo ne. Příští rok budeme mít motivaci ten letošní čas překonat.

Jitka Pechková             

Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru