Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Okresní kolo atletické olympiády

Okresní kolo atletické olympiády

Ve sportovním areálu města Pelhřimova se v úterý 28.května 2024 konala tradiční Okresní olympiáda v atletice pro žáky 2.stupně základních škol. Ti byli rozděleni podle tříd a ročníku narození na mladší a starší žáky. Naše 24 členná výprava se v silné konkurenci ostatních škol neztratila a přivezla domů 7cenných kovů – jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili vybojoval Lukáš Jůza (9.A) ve skoku vysokém a sprintu na 60m. Pro zlatou medaili si s přehledem doběhla  také Daniela Šašková (7.B) v běhu na 600m. Diskutabilní druhé místo, po přehlédnutém ulitém startu soupeřky, patřilo ve sprintu na 60m Stele Chválové (9.A). Stříbrnou medaili si v hodu kriketovým míčkem zajistila Kateřina Poláková (7.B), která se každým hodem zlepšovala. Michaela Nováková (8.A) doběhla v běhu na 800m třetí. A nečekanou bronzovou medaili vybojoval ve vrhu koulí Adam Kašparů (9.A)..

Všem našim medailistům ale i dalším členům atletické výpravy patří poděkování za vzornou reprezentaci naší kamenické školy.

Mgr. Vladimír Houser

Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru