Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Učebna pojízdné techniky

Učebna pojízdné techniky

V rámci výuky "Nové informatiky" využila naše škola (ve dnech 21. a 22. 2.) možnosti příjezdu Učebny pojízdné techniky ( FabLab University kamión).
Zázemí jejím lektorům poskytl SDH Kamenice nad Lipou, v jejichž areálu byla učebna umístěna, a my jim tímto děkujeme.
60 žáků 7. a 8. ročníků (4 skupiny po 15 žácích) absolvovalo workshop, během kterého byli seznámeni s využitím strojů: CNC frézka, laserová řezačka a gravírka, 3D tiskárna, řezací plotr, a výhodách či nevýhodách elektromobilu.
Každý žák si na 3D tiskárně vytiskl klíčenku se jménem. Závěrečný workshop byl určen části pedagogického sboru. Zpětná vazba od dětí byla velmi kladná a my učitelé jsme rádi, že si žáci mohli vyzkoušet i jiná zařízení než ta, která jsou k dispozici ve škole při běžné výuce.
 
Fotogalerie: zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru