Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » V Brně jsme byli úspěšní

V Brně jsme byli úspěšní

Evropské hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením.

Velkým počtem účastníků, mezinárodním pojetím, rozsahem sportovních aktivit, doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu.

Letos se konaly 13. Evropské hry handicapované mládeže v Brně ve dnech 19.6. – 22.6.2024. Her se zúčastnilo 920 závodníků z 12 evropských zemí. Soutěžilo se v atletice, plavání, bocce, bocca, cyklistice, stolním tenisu a lukostřelbě.

ZŠ Kamenice nad Lipou reprezentovalo 5 žáků, kteří soutěžili v atletice ( běh 50 m a skok daleký) a v cyklistice. Každý rok jsou naši žáci velice úspěšní a letos tomu nebylo jinak. Získali jsme 6 medailí a nové zkušenosti.

Skok daleký: 1. Plachá Tereza

2. Seilerová Aneta

3. Kittnerová Lucie

Běh 50 m:    1. Kittnerová Lucie

1. Vaněk Roman

Cyklistika 400 m:    2. Sliacky Patrik

Naši žáci svými vynikajícími výkony a výsledky reprezentovali školu a město Kamenice nad Lipou na evropské úrovni a patří jim velké poděkování.

Mgr. Eva Petrů