Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Vyjádření školy k výstražné stávce 27.11. 2023

Vyjádření školy k výstražné stávce 27.11. 2023

Informace pro rodiče

Dne 27.11.2023 se naše škola připojí k celodenní výstražné stávce pedagogických i nepedagogických zaměstnanců (celý I.stupeň, část II. stupně, speciální třídy, školní družina, školní jídelna a všichni správní zaměstnanci).

Naším, a věříme, že i vaším zájmem je kvalitní vzdělávání dětí, a proto nesouhlasíme s celkovým snižováním výdajů na vzdělávání a s plánovanými zásahy do probíhající reformy školního vzdělávacího systému.

Chtěli bychom vás tímto požádat o pochopení a podporu.

Důvody stávky:

• Počet dětí ve třídách – v době inkluze, kdy je ve třídách velký počet dětí se speciálními potřebami a dětí z cizojazyčného prostředí je potřeba počet dětí ve třídách snižovat, a ne zvyšovat

• Zachování stávající podpory asistentů v takovýchto třídách

• Pokračování v nastoleném trendu inovativního vzdělávání

• Zachování dělení tříd v některých předmětech a nesnižování počtu učitelů

• Podpora nepedagogických pracovníků

• Podpora školství celkově  (např. na středních školách zachování seminářů pro nadané a speciálně zaměřené studenty včetně hodin zaměřených na přípravu k maturitě , atd.)

Organizační pokyny

V pondělí 27.11.2023 zůstanou doma žáci 1.stupně a žáci speciálních tříd. Bude zavřená školní jídelna i školní družina. Žáci 2. stupně jdou do školy. Učí se do 11:35 hod.