Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Kurz přežití ve světě financí

Kurz přežití ve světě financí

Kurz přežití ve světě financí
Dne 14. 12. 2022 se uskutečnil ve třídě 4. B projektový den s názvem „Kurz přežití ve světě financí,“. V rámci tohoto projektu nahlédli žáci zábavnou formou do světa dospělých a vyzkoušeli si hospodaření domácností. V zadání dostali průměrný měsíční příjem a formou kartiček si vybírali příslušné výdaje. Pracovali v týmech po čtyřech a do svých rolí se zapojili velmi aktivně. Sami si v průběhu projektového dne uvědomovali, co vše se do chodu domácnosti zahrnuje a pochopili, že hospodaření je složitější než se domnívali. Žáci si prohloubili dovednost pracovat ve skupině, radit se a vyhodnocovat různé možnosti. V průběhu hry lektor seznámil žáky se základy finanční gramotnosti a varoval před neuváženým zadlužováním.
Projektový den se velmi vydařil a splnil svůj účel. Většina žáků se poprvé seznámila s problematikou rodinného rozpočtu a s tím, jak je důležité přemýšlet a plánovat s ohledem na finanční možnosti rodiny.
 
Mgr. Iva Podhradská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru