Základní škola Kamenice nad Lipou » Aktuality » Okresní kolo přespolního běhu v Pelhřimově

Okresní kolo přespolního běhu v Pelhřimově

V úterý 24.září 2019 se v Pelhřimově konal tradiční atletický závod v přespolním běhu, v němž se nezávodí na čas, ale na co nejlepší umístění jednotlivých členů týmu a jejich výsledný společný součet umístění ( každá škola může nasadit do závodu šest běžců a do celkového pořadí se počítá  umístění nejlepších čtyř). Závodilo se ve 4 kategoriích (chlapci 6.-7.třída, dívky 6.-7.třída, chlapci 8.-9.třída a dívky 8.-9.třída). Naši zástupci na sebe dokázali upozornit zejména v kategorii starších dívek, kde s celkovým součtem 30 bodů (1. Bára Kurzová + 2. Simona Voráčková + 13. Lena Koubová + 14. Anna Vyhnálková a 15. Eliška Zikmundová) obsadili 2.místo. Stejné pořadí – 2.místo, vybojovali mladší žáci v sestavě Martin Šašek, Jakub Vašků, Adam Novák, Filip Kutílek a Filip Němec. Těsně pod stupni vítězů na 4.místě se součtem 73 bodů (o pouhé 2 body za ZŠ z Počátek) zůstali starší žáci ve složení Matyáš Chvála ( celkově 2.), Jiří Blaha, Ondřej Vacovský, Šimon Přibyl a Adam Tichý. V neposlední řadě je také třeba za velice bojovný výkon pochválit i mladší dívky (Adélu Zedníkovou, Natálii Voráčkovou, Ester Novákovou a Dominiku Škrletovou), které na trati nechaly všechny své síly, i když se mezi nejlepší neprotlačily.  

Mgr. Vladimír Houser

Fotogalerie: zde

Foto: J. Blaha

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru